Jak DOKŁADNIE wygląda nauczanie online w Mr. Angielski School

Jak wszystkie placówki edukacyjne i w naszej szkole wystąpiła konieczność nauczania zdalnego. Nauczanie zdalne może przebiegać w różny sposób… od przesłania SMS-em zadania do wykonania z podręcznika do zaawansowanych połączeń wideo z wieloma funkcjami zastępującymi fizyczną obecność uczniów w klasie połączone z pracą na platformach e-learningowych online. Napiszę Wam kilka słów o tym, jak to konkretnie wygląda u nas…

Od samego początku moim założeniem było wdrożyć takie narzędzia, które prawie w pełni zastępują bywanie fizyczne w szkole. Tak było w ubiegłym roku szkolnym i także częściowo w obecnym.

Podczas nauczania zdalnego udostępniamy 3 lub 4 zintegrowane platformy do nauczania zdalnego

  1. System do połączeń wideo – to nie tylko łączenie się i “widzenie” nauczyciela…dodatkowo, uczniowie mają udostępniony ekran (tak jak na tablicy multimedialnej). Mogą na tym ekranie indywidualnie lub w grupach wykonywać zadania. Dodatkowo uczniowie mogą pracować w niezależnych parach (np. podczas konwersacji, wspólnych projektów, itd). Krótsze zadania pisemne uczniowie mogą wykonywać komunikując się między sobą, lub z nauczycielem poprzez czat,  w systemie, w którym pracujemy możemy odtwarzać też uczniom nagrania wideo, nagrania audio, a także udostępniać pliki
  2. System do nauki słownictwa online – w systemie tym uczniowie mają możliwość nauki słówek, których naprawdę potrzebują, tzn. słówek szkolnych oraz naszych kursowych (np. do egzaminu maturalnego, ósmoklasisty lub też z podręcznika szkolnego).
  3. Indywidualna tablica online  / notatnik w chmurze – każdy uczeń ma swoją tablicę, gdzie może wykonywać zadania, ćwiczyć pisownię, itp. na tejże tablicy nauczyciel może dokonywać poprawek, można ja także pokazywać lub udostępniać innym uczniom w celu omówienia.
  4. Panel e-learningowy – żaden podręcznik kursowy nie jest idealny, więc aby w pełni dostosowywać nasze kursy do potrzeb i możliwości naszych uczniów,stosujemy dodatkowo panel e-learningowy, w którym umieszczamy dodatkowe zadania do wykonania w domu, dodatkowe materiały do druku lub zapisu, linki do ćwiczeń oraz materiałów audio/video.

Podsumowując… jeśli w danym momencie nie da rady inaczej lub tak jest tymczasowo bezpieczniej, albo też tak jest wygodniej (np. dojazdy), to nasze nauczanie zdalne w pełni zastępuje nauczanie w klasie. Sprawdziło się ono u znakomitej większości naszych uczniów, którzy rozpoczęli taką naukę w marcu. Jeśli jest to dla Ciebie nowość, to też nie jest problem, gdyż udzielimy Ci wszelkich wskazówek, połączymy się online na próbę i poza tym, gdyby naprawdę ten system nie przypadł Ci do gustu… możemy Twoje pierwsze zajęcia potraktować, jako zajęcia próbne Gwarantuję Ci jednak, że jeśli tylko zadbasz o przyzwoite połączenie internetowe, lekcje online będą dla Ciebie naprawdę skuteczne. nie oznacza, to oczywiście, że nie lubię uczyć w klasie. Chodzi o to, żeby zapewnić Tobie takie warunki, aby kontynuować kurs niezależnie, czy będzie można fizycznie przychodzić do szkoły. Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszego nauczania zdalnego, napisz do mnie (Messenger). Pomyślności!

Mr. Angielski;)

Autor: MrAngielski

Mr. Angielski School - szkoła komunikacji w języku obym

Dodaj komentarz